Digitürk Lig TV Arıza Bildir

13 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 583 kez okundu.
Reklam

Digitürk Arıza Bildirimi İçin Yapmanız Gerekenler

Digitürk Lig TV Hatası ve Digitürk Hata Kodu gibi durumlarda Herhangi bir Digitürk Arızası durumunda yapmanız gereken bir çok işlem vardır ancak işi her zaman uzmanın yapması hem masrafsız hemde daha güvenlidir. Sizlerde Digitürk ile alakalı olarak bir arıza yaşıyorsanız ve yayınları izlemekte güçlük çekiyorsanız bir teknik servise ihtiyacınız var demektir. Bu gibi durumlarda uzman kişilerden yardım alarak arızaları ve sorunları hızlı, pratik bir şekilde gidererek sizlere en iyi kalite ile hizmet vermekteyiz. Sizlerde uydu alıcınız da, bağlantı kablolarında, veya çanak da bir problem olduğunuz düşünüyorsanız bunun için yetkili servis ekiplerimizden yardım alabilirsiniz. Günümüzde bir çok Digitürk arıza kaydı almak ve müşterilerimize aynı gün içerisinde en iyi kalite ile hizmet vermekteyiz.

Digitürk Arızasında Kimler Ne Yapmalı?

Digitürk Arızası durumunda Digitürk Arıza Telefonu olan ve bayimizin üzerinden sizlere sunulan numaralar ilk olarak aranmalıdır. Verilen numaraları arayarak teknik servis ekiplerimiz ile iletişime geçerek arıza hakkında detaylı bilgilendirmeler yapabilir ve herhangi bir ücret ödemeden kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Eğer büyük bir arıza söz konusu ise servis ekiplerimiz ilgili adrese kısa bir süre içinde gelerek arızayı deneyimli elemanları ile hızlı bir şekilde giderecektir.

Digitürk Hata Kodları Ne Analama Gelmektedir?

Digitürk E06-4 H ve Çözümü

Bu şekilde bir hata alıyorsanız kart yanlış veya ters takılmış demektir. Çözümü ise kartı tekrar çıkartıp takmanız gerekmektedir. Ancak öncesinde cihazınızın fişini çekip bir kaç saniye kadar bekleyin ve geri takın. Ardından kartı düz bir şekilde yuvaya oturttuğunuz zaman sorun çözülmüş olacaktır.

Digitürk E33-4 Hatası ve Çözümü

Digitürk digital kart okuma hatası demektir. Öncesinde uydu alıcınızın fişini çekin ve kartı takın problem bir kaç saniye içerisinde düzelecektir.

Digitürk E52 E58 Hatası ve Çözümü

Hatası alıyorsanız sinyal seviyesinde azalma var demektir. Bu sorun genellikle kötü hava şartlarında ortaya çıkmaktadır. Bazen bir kaç kanal bu şekilde iken bazen tüm kanallar sinyal seviyesinde düşme yaşayabilir. Bir süre beklerseniz yayınlar eski haline dönecektir.

Digitürk E16-4 Hatası ve Çözümü

Digitürk üyeliğiniz bu kanalın bulunduğu paketi kapsamamaktadır. Bu hata genellikle ödenmemiş fatura olduğu zaman görülmektedir. Ayrıca Digitürk uzun zaman kullanılmamış ise böyle bir hata görülebilir. Ayrıca bu tür hata mesajları bir süre sonra çözülebilmektedir.

Digitürk E30-4 Hatası ve Çözümü

Digitürk digital kartınız doğrulanıyor anlamında gelir. Digitürk cihazınız 1 saat boyunca sinyal almayan bir durumda kaldıysa veya çalıştıysa bu hatayı görmeniz mümkündür. Herhangi bir Digitürk Turksat veya Lig TV kanalına gelerek 5 dakika kadar beklemek bu sorunu çözecektir.

Digitürk E05-4 Hatası ve Çözümü

Bu tür bir hata ile karşı karşıya kalıyorsanız digital kart ters takılmış demektir. Uydu cihazınıza kartınızın tam takılmamasından bu tür bir problem çıkabilir bir diğer sorun ise cihaz veya kart arızalı olabilir demektir. Cihaz hareket ettiyse veya elektrik kesintisi meydana geldiyse cihaz da bir problem olabilir bu durumda teknik servis ekiplerine haber vermeniz gerekmektedir.

Digitürk E49 Hatası ve Çözümü

Digitürk LNB aşırı yüklenme hatasıdır. Digitürk sinyal bağlantısında yüzeysel bir sorun oluştuğunda bu hata mesajı görülmektedir. Herhangi bir yağış sonrası LNB cihazının sıvı ile teması sonrasında da bu tür bir hata görmeniz mümkündür. Çözümü için öncelikle uydu cihazınızın ve cihaza elektrik ile bağlı olan tüm alıcıların fişini çekin bir süre sonra takarak sorununun çözülüp çözülmediğine bakın. Eğer sorun halen devam ediyorsa bir teknik servise ihtiyacınız var demektir.

Digitürk Arıza Ekipleri Teknik Servisleri

Yukarıda verilen hata kodları gibi daha bir çok hata kodu ile karşılaşmanız mümkündür. Telefon üzerinden bayimiz ile iletişime geçerek arızayı belirterek o an teknik servis ekiplerimizden yardım alabilir ve sorunu çözebilirsiniz. Ancak sizin yapabileceğiniz bir işlem yoksa bu durumda Digitürk Teknik Servis ekipleri sizlere en kısa süre içinde ulaşarak arızanızı giderecek ve yayını aktif hale getirecektir.

Etiketler: Digitürk Arıza Bildirimi YapDigitürk Arıza HizmetiDigitürk Arıza ServisiDigitürk Teknik Servis HizmetiDigitürk Teknik Servis TelefonDigitürk Teknik Servis ÜcretiDigitürk teknik Servisi

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git