Digiturk E05-4 Hata Kodu ve Nedeni

20 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 601 kez okundu.
Reklam

Digiturk E05-4 Hatası ve Çözümü

Digiturk E05-4 Hatası dijital kartınızın ters takıldığını veya yuvasına tam olarak yerleşmediğini ifade etmektedir. Bu gibi durumlarda ilk olarak kartınızın dijital kartınızı kontrol edin silin ve yuvasına tam olarak takarak cihazı tekrar açın, eğer sorun halen devam ediyorsa cihazının fişini çekin, bir süre bekleyin ve bekledikten sonra geri takarak sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin. Eğer sorun halen devam ediyorsa aşağıda verilen adımları uygulamanızı veya en yakın yetkili servis ekipleri ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Dijital kartın kutuya hatalı takıldığı veya başka kart takılı olduğu durumlarda görülebilen bir hatadır. Kartın, kutu üzerindeki yuvaya doğru yönde takılı olduğunu, tam olarak oturduğunu veya başka kart takılı olup olmadığını kontrol ediniz. Kart doğru takılı olmasına rağmen bu hata alınıyorsa, kartı çıkartıp kuru ve yumuşak bir bezle silip tekrar takınız. Kartın tam olarak oturduğundan emin olunuz. Kartınızı, kartın üzerinde bulunan OK yönünde ve altın rengi çip altta kalacak şekilde tekrar yerleştiriniz.  DT-9002/9003 kutu kullanıyorsanız çip üstte kalacak şekilde yerleştiriniz. 
İki kart giriş yuvası olan DCR veya Plus model bir kutu kullanıyorsanız dijital kartın alt kart yuvasına takıldığından emin olunuz. Sorun devam ediyor ise kutunuzun elektrik fişini çıkarıp, kısa bir süre bekledikten sonra tekrar takınız. Ardından tekrar kontrol ediniz. 

Digiturk E05-4 Hata Kodu ve Nedeni
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git