Digitürk Bein Turk Filmi Düğün Dernek

20 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 1.674 kez okundu.
Reklam

Digitürk Bein Turk Filmi Düğün Dernek

Merhaba arkadaşlar. Sizlere bugün Bein Turk film kanalının yayınlamış olduğu filmler hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz. Sizlere detaylı bilgi vermek istediğimiz filmimizin adı Düğün Dernek Filmidir. Filmin konusu hakkında birşeyler sölemek gerekirse şunlardan bahsedebiliriz. digiturk-moviemax-turk-filmi-dugun-dernek

Sivas’ın Esenyurt köyünde yaşayan İsmail’in oğlu Tarık bir gün yurt dışından çıkagelir. Önce her zamanki gibi bir memleket hasreti gibi görünse de bu ziyaretin altındaki esas neden çabuk ortaya çıkar: Tarık görevli olarak çalıştığı Letonya’da Monica adlı bir kızla beraberdir ve aynı ülkede çalışmak için tek yol evlenmeleridir! Kendisinin olurunu almaya gelen oğlunu düğünsüz evlendirmemeye kararlı olan İsmail, alelacele bir düğün telaşına girer. Ama çok hazırlıksız yakalanmıştır. yine de “Ben oğluna düğün yapamadı dedirtmem!” diyerek Tüpçü Fikret’i, Çetin’i ve köyün öğretmeni Saffet’i seferber ederek elde avuçta para yokken 10 gün içerisinde sazlı-sözlü bir düğün hazırlığı içerisine girer! Fikret Sivas’taki ‘bağlantılarını’ kullanarak önce bir otel düğünü için söz verse de, işler sarpasarar ve köy meydanında mütevazi bir düğün hazırlığı başlar. Tam her şey çözüldü derken, esas curcurna düğün gecesi kopacaktır. Devenin sırtında kaybolan gelinden, Rusya’dan gelini geri götürmeye gelen mafyaya kadar Tüpçü Fikret ve Çetin’i bin tane bela beklemektedir!
Yapımcılığını BKM’nin üstlendiği komedi filminin senaryo ve yönetmenliği Selçuk Aydemir’e ait. Başrollerde ise Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Öztekin, Devrim Yakut ve Barış Yıldız yer alıyor.

Selçuk Aydemir’in senaryosunu yazıp yönettiği, başrollerinde Ahmet Kural, Murat Cemcir, Barış Yıldız,  Rasim Öztekin ve Devrim Yakut’un oynadığı gişe rekortmeni komedi filmi Düğün Dernek televizyonlarda ilk kez Digiturk 17. kanalda ve HD kalitesinde 317. kanalda yayın yapan Bein Turk’te ekrana geliyor.
Türk sinemasının en iyi ve en yeni filmlerini izleyici ile buluşturan Bein Turk, 6.956.487  kişinin izlediği, Türk sinemasına damga vuran film Düğün Dernek’i Digiturk üyeleri ile buluşturuyor. Vizyonda olduğu dönemde büyük ses getiren ve izlenme rekoru kıran film 24 Mayıs Cumartesi günü 22.00’da Bein Turk’te ekrana gelecek.
Türk Sinemasının 100’üncü yılında, Türk sinemasının en iyi ve en yeni filmlerini yayınlayan Bein Turk’te vizyon filmlerden, son dönemlerin en sevilen en çok izlenen filmlerine kadar bir çok film yayınlanıyor.
Digitürk Bein Turk Filmi Düğün Dernek
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Etiketler: Digitürk Düşün Dernek Filmi

Reklam
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git